MENU

GWIAZDKI MARSJANIE UFOLUDKI Programy,projekty,innowacje w roku 2022/2023 Podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2022/2023 Tekstowa podstrona

 

Programy, innowacje i projekty przyjęte do realizacji   w roku szkolnym 2022/2023

 

W bieżącym roku szkolnym pracujemy w oparciu o program wychowania przedszkolnego „Drużyna marzeń” autorstwa Jolanty Wasilewskiej opublikowanego przez WSiP

 

Drużyna marzeń to program nauczania który podkreśla ważną rolę nauczyciela – towarzysza dziecka, nauczyciela- którego zadaniem jest inicjować i stymulować szeroko pojęte procesy rozwojowe podopiecznych.

Program zawiera treści zgodne z podstawą programową.

 

 

Programy autorskie:

„Ze sztuką za pan brat”- kształtowanie wrażliwości twórczej, rozbudzenie zainteresowań artystycznych.

 „Na Śląsku nutę”- celem programu edukacji  regionalnej przyczynia się do kształtowania u dzieci tożsamości lokalnej i postawy patriotycznej.

Przedszkolak wie gdzie w Europie znajduje się” - celem programu jest przybliżenie dzieciom pojęć dotyczących Unii Europejskiej, a w szczególności budowanie tożsamości narodowej na gruncie miłości do swojej rodziny, małej i wielkiej ojczyzny oraz poznawanie kilku krajów europejskich, ich kultury, tradycji.

 

 

Inne:

Programy edukacyjne:

 

"Mamo, Tato, wolę wodę!" -  celem programu jest wykształcenie      u dzieci prawidłowych nawyków żywieniowych ze szczególnym podkreśleniem roli wody w codziennej diecie, a także zwrócenie ich uwagi na zagadnienie ochrony środowiska.

„Kubusiowi przyjaciele natury” – celem programu jest popularyzacja ochrony przyrody, zasad ekologii, zachęcanie do aktywnego spędzania czasu i ruchu.

„Akademia zdrowego uśmiechu”- zapoznanie dzieci z zasadami właściwej higieny jamy ustnej oraz zdrowych nawyków żywieniowych.

 

 

Projekty edukacyjne:

 

 „Mały miś w świecie wielkiej literatury”- głównym celem projektu jest działanie na rzecz poznawania polskiej kultury – prezentacja polskiej literatury dzieciom, rozwijanie czytelnictwa przez przedszkole we współpracy z rodzicami tj. zachęcanie do czytania w domu misiowi.

„Zabawa sztuką” – celem projektu jest propagowanie sztuki, odnosi się on do świata sztuki, w kontekście sztuk plastycznych (malarstwo rzeźba, rysunek, fotografia, ceramika, wzornictwo).

„Z darami natury świat nie jest ponury”- celem projektu jest kształcenie postaw proekologicznych, pobudzanie kreatywności dzieci oraz rozbudzanie wrażliwości na piękno przyrody.

„Dotknij, poczuj, zobacz” - celem projektu jest wzbudzanie u dzieci pasji do tworzenia, eksperymentowania i doświadczania wielozmysłowego, niwelowanie napięć emocjonalnych "W

„Wędrujący plecaczek” - celem projektu jest propagowanie wśród najmłodszych 

Terapia ręki dla każdego” - celem projektu usprawnianie motoryki małej wśród dzieci, uwrażliwienie dorosłych na aspekty związane z motoryką małą.

 

 

Akcje:

 

„Zdrowo i sportowo” - akcja ma na celu promowanie przede wszystkim aktywności fizycznej wśród dzieci

„Wymień się książeczką” - akcja ma na celu promowania czytelnictwa wśród najmłodszych

 

Akcje charytatywne:

  • Góra Grosza
  • Zbiórka darów do schroniska
  • Sprzątanie Świata
  • Zbiórka słodyczy dla Domu Dziecka
  • Kolorowe kredki

 

 

Aktualności

Kontakt

  • Miejskie Przedszkole nr 74
    AL. ROŹDZIEŃSKIEGO 96, 40-203 KATOWICE
  • 32-2589-770

Galeria zdjęć